Zagrożenie dla polskich przedsiębiorców

Chinka prezentująca importowane kości ramChiński jest niebezpieczny dla właścicieli polskich firm. Głównym powodem jest cena tamtejszych produktów, które mimo słabej jakości kuszą klientów. Problemem są również firmy, które zajmują się importem z Chin. Rozprowadzają one towary zakupione ze wschodu na polski . Takie działanie powoduje, że wiele małych firm poupada. Konkurencje sieją chińskie.

Tańsze rozwiązanie

Niektóre firmy produkują swoje produkty w Chinach, ponieważ koszt ich produkcji jest zdecydowanie tańszy. Sprowadzanie towaru z drugiego końca świata jest dla nich bardziej opłacalne niż produkcja w Polsce czy innym sąsiadującym kraju. To powoduje, iż w Polsce mamy wysokie bezrobocie, a w Chinach interes się kręci. Problemem są również chińskie firmy, które mają swoje siedziby w naszym kraju. Konsumenci nie są przez nich zainteresowani polskimi produktami, ponieważ są drożsi. Nie obchodzi ich to, że za jakość się płaci, że polskie towary starczą im na dłużej, a chińskie podróbki zniszczą się w najbliższym czasie.

Interes to interes

Dla jednych jest dużym, opłacalnym interesem, który rozkręca nie tylko polski rynek, ale również wiele innych. Jednak właściciele mniejszych i średnich firm widzą w tym duży problem, ponieważ walczą o utrzymanie i swoje dochody. Aby zmienić coś w tym zakresie należy zmienić świadomość ów, którzy dokonują wyboru i rozkręcają wszystkie interesy.

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie rządy starają się ograniczyć import z chin, głównie jednak chodzi o produkty produkowane ze szkodliwych substancji, które zagrażają konsumentom.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Problemy z zatrudnieniem pracowników do firmy
Belgijskie czekoladki – jak je zrobić?
  • Belgijskie czekoladki – jak je zrobić?
  • W ostatnich miesiącach w dziedzinie transportu i logistyki coraz popularniejsze stają się busy do Belgii. Dlaczego jednak panują powszechnie taka tendencja? Co się stało, że ten wcześniej... więcej
Na co zwrócić uwagę podczas importu z Chin?
Holandia – najbardziej ekologiczny kraj świata!
Wszystko chińskie
  • Wszystko chińskie
  • Wchodząc do jakiego kolwiek sklepu na całym świecie człowiek ma nawyk aby sprawdzić gdzie wzięty w rękę towar został wyprodukowany. Mimo tego że wszyscy dobrze wiedza że import z Chin... więcej