Wiele oblicz jednego języka

Teoretycznie dla większości użytkowników jest jednym z najbardziej zestarzałych i zastałych struktur, jakie zna współczesny świat. Dla większości korzystających z języka jest on strukturą stałą, która faktycznie w żaden sposób się nie zmienia. Jeżeli dana osoba na przykład uczestniczy w kursie językowym jest głęboko przekonana, że ta wiedza, którą zdobyła na tym kursie stanowi już ogół wiedzy o języku, jaki w ogóle można poznać. Tymczasem, angielski, w którym istnieje najwięcej słów na świecie, stanowi niesamowita mieszankę bardzo różnorakich typów językowych. Samo opanowanie komunikacji na kursie językowym może nawet nie wystarczyć do tego, żeby rozmawiać z rdzennym Brytyjczykiem czy innym native speakerem, ponieważ ich jest tak różny od języka literackiego, którego ludzie uczeni są na różnego typu szkoleniach.

Dwie twarze znanego języka

język, biznes, business english

Język angielski ma bardzo wiele różnorodnych twarzy, a niektóre z nich bardzo zaskakujące. Business stanowi dzisiaj słownictwo pewnej grupy zawodowej, która to grupa zawiera się w przedstawicielach wielkiego biznesu. Business to wciąż jeden z najtrudniejszych do opanowania się i nauczenia odmian języka angielskiego, ponieważ zawiera mnóstwo specjalistycznych wyrażeń, które po prostu trzeba znać. Dzięki jednak jego kontakty biznesowe między państwami są bardzo ułatwione i dość przyjemne. i jego znajomość to dziś konieczność dla każdego człowieka związanego z marketingiem i biznesem.

W dzisiejszym świecie marketingu i biznesu konieczna staje się znajomości języka business english - tak odmiennego rodzaju języka wobec powszechnie znanego angielskiego.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz