Studencie! Praktyki to Twoja przyszłość!

Jesteś młodym studentem i szukasz pracy? Zacznij od praktyk! Ktoś powie, że to uwstecznianie się i strata czasu? Odpowiadam stanowczo: błąd! Lepiej czasem zrobić krok w tył i wykonać pięć do przodu. Jak długo powtarzasz ? Poniżej przedstawię kilka sytuacji, które w pełni zobrazują, dlaczego warto iść na .

Przykłady działające na wyobraźnię

Przytoczę kilka pewnych przykładów, wyobraźcie sobie, że jesteście pracodawcą i otrzymujecie dwa dokumenty od studentów, którzy szukają pracy. Oboje skończyli dobre , oboje znają , na co dalej zwracacie uwagę? . Jeden z nich odbył ich aż trzy, a drugi tylko jedne. Z kim najpierw rozmawiacie? Kto wydał wam się bardziej pracowity, odpowiedzialny i przede wszystkim doświadczony? Wiem, to boli, ale nie musicie poświęcać całych wakacji. Możecie iść na miesięczne praktyki, nikt nie każe wam uczyć się zawodu w firmach przez całe wakacje.

studenci, absolwenci wyższej uczelni

fot. http://www.ribc.ca

Drugą ważną opcją jest zatrudnienie po praktykach. Wracając do przykładu dwóch studentów – oglądamy ich CV i jeden z nich ma 3 praktyki odbyte, z czego dwa miesiące przepracował w jednej firmie, w której wcześniej był na stażu. Myślicie, że takie CV pozostawia jakieś szanse na pracę tej drugiej osobie? Wątpię. bardzo chętnie przyjmują do pracy studentów po praktykach, bo zdążyli się wdrożyć i nie muszą marnować czasu na ich szkolenie, poza tym mogli ich bacznie obserwować i douczać podczas praktyk – idealny na start.

Dlatego przestań sobie powtarzać szukam pracy i zacznij działać! Udaj się na praktyki i zdobywaj cenne doświadczenie!

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Wybór szkoły językowe – na co zwracać uwagę?
Dlaczego tak chętnie wybieramy szkoły językowe?
Pacownicy biura tłumaczeń
  • Pacownicy biura tłumaczeń
  • Osoba, która dobrze posługuje się językiem obcym (szczególnie taka, która ma dyplom ukończonych studiów filologicznych lub lingwistycznych), może zdecydować się... więcej
Kurs chińskiego coraz bardziej przydatny w mieście Kraków
Czym szkoła językowa wzbudza zainteresowanie słuchaczy?