Okna wymieniać z głową

Jeszcze kilka lat temu prawdziwą furorę robiły PCV. Za czasów PRL-u nikt nie posiadał okien PCV, ponieważ były prawdziwym luksusem. Okazuje się jednak, że tradycyjne drewniane nie są złym rozwiązaniem. Czasem nawet lepszym niż PCV. Głównym powodem staje się tendencja do pojawiania się wilgoci, pleśni oraz grzybów w pomieszczeniach, w których znajdują się właśnie takiego typu.

okna kraków

fot.http://santodeco2.en.made-in-china.com/offer/kexEKbtcaIUW/Sell-PVC-Window.html

Powiew nowoczesności

Niewątpliwie wraz z pojawieniem się okien PCV Polacy poczuli nowoczesność oraz wolność. Do tej pory nie było możliwości posiadania takich okien, a okna drewniane zapewniają jedynie przeciągi. Okazuje się jednak, że takie przeciągi są bardzo ważne, ponieważ umożliwiają utrzymanie się odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Okna PCV są na tyle szczelne, ze wszelkie pary wodne, które przecież powstają podczas gotowania czy kąpania, wsiąkają w ściany a to staje się powodem do powstawania pleśni, wilgoci, a później nawet grzybów. Dlatego tak ważne jest, aby mieszkania, które posiadają okna PCV były regularnie wietrzone.

Okna drewniane

Jak się okazuje Polacy nadal nie decydują się na okna drewniane, ponieważ sądzą, że wiąże się z nimi wiele obowiązków. Dziś tego typu okna nie są tak wymagające jak jeszcze kilkanaście lat temu. Wystarczy raz w roku zająć się ich ramą, a to przecież nie jest duży obowiązek. Do tego są znacznie zdrowsze dla człowieka, dlatego warto się zastanowić, czy na pewno chcemy zamieniać swoje stare, wysłużone okna, na okna PCV.

Niewątpliwie drewniane okna kraków stają się najlepszym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy wymienić nasze stare okna. Dzięki temu zyskujemy pewność, że w naszym domu nic nam nie zagraża.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Wyposażenie chroniące dom przed włamaniem
Okna PCV – zagrożenie czy przyjaciel
Budowanie własnego domu to nieustanne decyzje
Drzwi to podstawa
  • Drzwi to podstawa
  • W dzisiejszych czasach trzeba pilnować tego co swoje, ponieważ ktoś może nas tego pozbawić. Nie ma co liczyć na szczęście, ponieważ ono trwa tylko przez jakiś czas. Złodzieje są na każdym... więcej
Technologia w służbie ogniska domowego
  • Technologia w służbie ogniska domowego
  • Pani domu to, wbrew pozorom, ciężka pełnoetatowa praca z wieloma nadgodzinami. Obowiązki pani domu są bardzo liczne, a ich wykonywanie czasochłonne i trudne. Dodatkowo jest to zajęcie cieszące... więcej