Odpowiedzialność prowadząc własną działalność gospodarczą

Marzenie posiadania własnej firmy dopada wielu osób, nie każdy ma jednak możliwości, odwagę, a przede wszystkim wiedzę, aby zdecydować się na ten krok. Własna to ogromna odpowiedzialność, a także duże ryzyko. Można bowiem stracić wszystkie swoje pieniądze. Stając się przedsiębiorcą, stajemy się także odpowiedzialni po części za swoich ów. Dobrym przykładem pokazującym tą odpowiedzialność była postawa jednego z japońskich przedsiębiorców, który po kataklizmie szukał wszystkich swoich ów i oferował swoją pomoc, choć sam był w ciężkiej sytuacji.

Odpowiedzialność wobec państwa

Prowadząc własną firmę państwo nakłada na nas obowiązek odprowadzania podatków, a także rozliczanie się z -em. to nic prostego, znajomość przepisów skarbowych, trzymanie się określonych terminów – wszystko to nastręcza wielu problemów nawet dla osób prowadzących firmę od dłuższego czasu. Dlatego też często decydują się na usługi biur rachunkowych.

Triki ograniczające kontrole skarbowe

Jednym z najczęściej stosowanych trików jest korzystanie z usług biur rachunkowych z innego miasta. W praktyce wygląda to tak, że firma np. z Katowic korzysta z usług biura rachunkowego mieszczącego się w Gliwicach. Firma ta podlega więc urzędowi skarbowemu z Katowic, a do kontroli musi jechać do Gliwickiego biura rachunkowego. Z tego powodu kontrolerom z US po prostu nie chce się jechać kilkadziesiąt kilometrów i unikają takich firm.

Tak jak w opisanym przypadku biuro rachunkowe jest wybierane przez przedsiębiorców z okolicznych miejscowości. Korzystanie z usług firm znajdujących się dalej może być bardzo problematyczne. Pomocą jest http://biuro-jk.eu - strona.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Jak uniknąć problemów z księgowością?
Skuteczny gracz na rynku pod adresem http://www.meble-leszczynski.pl
Nie odrzucaj cennego rozwiązania!
  • Nie odrzucaj cennego rozwiązania!
  • Własna firma daje właścicielom firm bardzo dużo możliwości zarabiania pieniędzy. W dobie światowego kryzysu zarabianie pieniędzy staje się priorytetem. Nie można się temu dziwić, ponieważ... więcej
Ulotki – czy to dobry sposób na dotarcie do klienta?
Jak dbać o bezpieczeństwo pracowników?
  • Jak dbać o bezpieczeństwo pracowników?
  • W polskim prawie istnieją jasne i sprecyzowane przepisy dotyczące bezpieczeństwa w miejscu pracy. Pracodawca czy tego chce czy nie, musi zapewnić swoim pracownikom godne i bezpieczne warunki... więcej