Mycie okien – mordęga czy przyjemność?

, to z pozoru prosta czynność, która jednak niejednej gospodyni domowej spędza sen z powiek. Mimo tego, iż na ogół wykonujemy ją tylko kilka razy w roku – szczególnie przed jakimiś świętami – na samą myśl o tym jeżą się nam włosy na głowie. Jak więc poradzić sobie z tym problemem?

Sposoby mycia

Oczywiście mycie okien wygląda inaczej w zależności z jakimi oknami mamy do czynienia. W starym budownictwie, gdzie wykorzystywano okna drewniane, które do każdego mycia trzeba było rozkręcać, mycie okien trwało bardzo długo. Obecnie, dzięki temu, iż wszędzie montuje się , czynność skrócona jest do minimum. Dużą popularnością cieszą się równiż specjalne , które wyprodukowane z odpowiedniego materiału pozwalają na mycie okien bez użycia płynów. Wystarczy tylko dobrze zmoczyć i wycisnąć szmatkę, przetrzeć nią szybę i okno jest czyste! Co ciekawe, ściereczki te nie pozostawiają tak irytujących smug, dzięki czemu mycie nimi jest nie tylko wygodne, ale i szybkie!

i

Pamiętajmy, iż czyste okna to nie tylko szyby, ale również zadbane framugi. Najlepiej umyć je na początku, tak aby móc zachlapać szyby, Równie ważne są firanki, które są zewnętrzną oprawą dla okien. Piękne, czyste i wyprasowane firanki w towarzystwie wyczyszczonych okien, każdemu pomieszczeniu nadadzą wyjątkowy i schludny wygląd.
 

Chcąc zamontować okna, które będzie się bardzo szybko myło, sprawdź okna pcv. To gwarancja najwyższej jakości (http://www.triplast.pl/oferta_okna_pcv/).

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Okna PCV – zagrożenie czy przyjaciel
Technologia w służbie ogniska domowego
  • Technologia w służbie ogniska domowego
  • Pani domu to, wbrew pozorom, ciężka pełnoetatowa praca z wieloma nadgodzinami. Obowiązki pani domu są bardzo liczne, a ich wykonywanie czasochłonne i trudne. Dodatkowo jest to zajęcie cieszące... więcej