Dbaj o rury w swoim domu!

to te elementy, które z reguły nas nie interesują, ponieważ nie znajdują się na wierzchu. Nie oznacza to jednak, że możemy o nich zapominać. Warto o nie zadbać. Jak?

Zapominamy o tym, że rury należy czasami odetkać..

Zatkane rury to zmora. Nietrudno o to – wystarczy nie wyrzucać przez jakiś czas jedzenie ze zlewu lub myć długie włosy, które zatkają rury. Efekt? Woda wolniej spływa, czasem wydobywa się nieprzyjemny zapach. W łazience jak i w kuchni przydaje się więc sitko, które zbiera odpadki – wystarczy je wyjąć i zawartość wyrzucić, a rury już będą bezpieczniejsze.

rury kraków

Rury nie będą śmierdziały

W sklepach dostępne są środku, które dezynfekują, ale i usuwają z rur niechcianą zawartość. Chemia jest jednak droga i co ważniejsze – bywa szkodliwa na zdrowia. W domach, w których mieszkają dzieci lepiej zredukować używanie silnych środków czyszczących. Jak zadbać o rury bez „domestosu”? Wystarczy, że zmieszasz sodę oczyszczoną z solą kuchenną. Ocet zagotuj w małym rondelku. Kolejny krok to wsypanie soli do rury odpływowej. Później, należy zalać to octem. Natychmiast po tym lepiej zakryć odpływ – to zapobiegnie roznoszeniu się oparów po domu. Tak zalane rury warto zostawić na około dwudziestu minut. Lepiej więc uprzedzić domowników, by w tym czasie nie korzystali z umywalki czy zlewu. Po odczekaniu, wystarczy odkręcić ciepłą wodę i pozwolić jej lecieć przez minutę. Taki zabieg nie jest kłopotliwy i drogi, ale jeśli będziemy o nim pamiętać regularnie – zachowa nasze rury w dobrym stanie.

Często zapominamy o tym, że rury kraków ze strony http://metalbud-adamski.pl w kuchni czy łazience mogą się zatkać i utrudnić użytkowanie. Warto więc systematycznie je odkażać i koniecznie kupić sitko!

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Jakie płytki do domu wybrać?
  • Jakie płytki do domu wybrać?
  • Urządzając mieszkanie, bardzo często decydujemy się na wybór różnego rodzaju płytek – czy to na ścianę czy na podłogę. Dlaczego tak często padają one naszym wyborem?... więcej
Zadbaj o wystrój swojej kuchni
  • Zadbaj o wystrój swojej kuchni
  • Kuchnia jest miejscem w domu, gdzie zawsze toczy się życie. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w dużym przestronnym domu, czy niewielkim, choć przytulnym mieszkanku, to właśnie ona jest centrum... więcej