Czym dokładnie jest konferencja prasowa?

takie, to specyficzne spotkania z przedstawicielami różnych mediów (zarówno telewizji jak i prasy czy radia). Spotkania takie organizowane są na ogół po to, aby przedstawić jakieś informacje połączone z konkretną sprawą, często zadają pytania na które oczekują odpowiedzi, aby potem przekazać je społeczeństwu.

Dlaczego organizowanie konferencji jest takie popularne?

Przede wszystkim kierowane jest to wygodą. nie muszą zwoływać poszczególnych dziennikarzy i każdemu z osobna przekazywać informacje. Wystarczy gdy zorganizują jedną konferencję, na którą przyjdą przedstawiciele wszystkich zainteresowanych mediów i w ciągu kilkudziesięciu minut, wszyscy odbiorcy będą dobrze poinformowani.

Jak organizuje się takie konferencje?

Na ogół sprawy organizacyjne załatwia się na kilka bądź kilkanaście godzin przed planowanym terminem konferencji. Rzecznik prasowy danej instytucji bądź osoby informuje o godzinie i miejscu spotkania. W wyjątkowych sytuacjach, zdarza się, iż jest organizowana bardzo spontanicznie, w ciągu kilkunastu minut od danego zajścia. Wystarczy, że dziennikarze zbombardują daną osobę licznymi pytaniami – gdy ta zacznie odpowiadać na wszystkie, można śmiało powiedzieć, iż to namiastka konferencji prasowej.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Prace wykonywane podczas EURO 2012
  • Prace wykonywane podczas EURO 2012
  • Firma sprzątająca w trójmieście została wynajęta do pomocy podczas turnieju EURO 2012. Zadania przez nich wykonywane miały miejsce w strefie kibica i w pobliżu stadionu. Na tych obszarach... więcej