Czy z pisania książek można się utrzymać?

Wiele osób pragnie wybić się na rynku wydawniczym, choć nie jest to takie proste. Przede wszystkim trzeba jednak stworzyć książkę, która nie będzie jak inne pozycje w księgarniach. Oryginalność, nowa tematyka, nowy sposób pisania, nietypowy bohater lub problem to wiele elementów, które mogą spowodować, że okaże się prawdziwym bestsellerem. Jak się jednak okazuje, zanim trafi na kartkę papieru, a później do introligatorni musi zostać oceniona przez wiele osób.

introligatornia

Niech mnie wydadzą!

Zapewne nie jeden autor prosi wydawców o to, aby zainwestowali w jego dzieło literackie. To nie jest łatwe zadanie, jednak chodząc od drzwi do drzwi z czasem zostaje się przyjętym. Często jednak pierwsze formy powieści zostają zmieniane, zanim trafią do introligatorni. Przede wszystkim dlatego, że muszą one zostać sprawdzone przez edytorów tekstów oraz inne osoby, które znają się na wydawaniu książek, które dobrze się sprzedają w księgarniach. Takie poprawianie trwa czasem miesiąc, a czasem pół roku. Wszystko zależy od tego, jak dobrze powieść jest napisana oraz na ile zmian decyduje się autor lektury.

Zarobek

Może się wydawać, że autor za napisanie swojej książki otrzymuje ogromną ilość pieniędzy. Prawda jest jednak taka, że dziś z pisarstwa nie da się utrzymać, a wielu autorów tworzy przecudowne lektury dopiero w wolnym czasie, po pracy czy w weekendy. To dla nich odskocznia od codziennego świata. Rzadziej dodatkowy zarobek.

"Pisarz" - brzmi dumnie. Tymczasem pisanie książek, nawet regularne nie jest bardzo dochodowe. Zarabia wydawca, firma odpowiedzialna za druk (grafton.com.pl) oraz marketingowiec. Autor wcale nie jest najważniejszy.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Stosowanie się do zaleceń lekarzy podczas choroby
Ludzkie ciało - źródło nieskończonych zagadek